Instagram profili paylaşmak

Instagram profili nedir?

Instagram profili, kullanıcıların üye olurken seçtiği kullanıcı adı ya da nickname olarak bilinmektedir. Yani ister bir kullanıcı veya bir işletme olsun bu kişi/kurumları temsil eden sanal bir terimdir. Sizler de bir instagram profili oluşturmak için Instagram.com adresine giriş yaparak kendinize bir profil oluşurabilirsiniz.

Instagram profili paylaşma

Instagram’da bir profili başka bir sosyal ağ sitesin de Whatsapp, Twitter, Facebook gibi herhangi bir yerde paylaşmanın 3 yöntemi vardır. Bu yöntemlerden birisi Mesaj olarak paylaşmak, diğeri ise Hikayede Paylaşmak bir de bunların dışında Profil URL’sini kopyala olarak paylaş var

Instagram Profili Mesaj olarak paylaşmak

Bir kişinin Instagram profilini paylaşmak için öncelikle Profil adresini ziyaret edin, yukarıda bulunan 3 nokta işaretine tıklayarak bu profili paylaş düğmesine tıklayın. Bu profili paylaş yazısını göreceksiniz. Burada ki önemli nokta şu Eğer bu profili Paylaş yazısına tıklayıp Paylaş dediğiniz zaman bunu sadece Instagram üzerinde ki arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Kişisel veya Kurumsal bir kullanıcı dahi olsanız bile.

Instagram Profil URL’sini kopyala paylaş

Bu işlem tamamen global yani açık bir paylaşma yöntemidir. Yine aynı şekilde paylaşmak istediğiniz Profili ziyaret edip 3 nokta işaretine tıkladıktan sonra Hikayeni gizle yazısının altındaki Profilin URL’sini kopyala yazısına tıklayınca telefonunuzun veya bilgisayarınızın Ctrl +C yöntemi ile profil URL’sini kopyalayıp paylaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu yöntem ile profil URL’sini tüm her yerde paylaşabilirsiniz.

Instagram profil hikaye’de paylaşmak

Instagram profiliniz de bir hikaye paylaşırken, hikayenizi hazırladıktan sonra istediğiniz profili doğru bir şekilde etiketleyerek Instagram içerisinde yine Profili paylaşmış olursunuz.

Instagram Profil paylaşırken bilmeniz gerekenler

Profil paylaşım işlemlerinde paylaşacağınız profillerin gizli olmaması gerekmektedir.

Hikayeniz de profil paylaşırken profilin ismini doğru yazdığınızdan emin olun.

BENZER KONULAR  Duyu Aktarımı nedir?

Profil paylaşırken, paylaştığınız profil sayfanıza veya hikayenize uygun olduğundan emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu onwin giriş