İnstagram Hikayesinde YouTube Videosu Linki Paylaşma

Instagram içerisinde Youtube videosunu nasıl paylaşılır bugün sizlere bu konudan bahsedeceğiz. Öncelike bu tarif edeceğimiz işlem ve adımlar cep telefonunuz için geçerlidir. İlk öncelikle Instagram’da youtube videosu paylaşmanız için youtube videosuna ihtiyacınız var. Eğer telefonunuzda bir Youtube Uygulaması var ise öncelikle onu açın yok ise www.youtube.com adresine giriş yaparak yukarıdaki ara kısmından istediğiniz videoyu aratabilirsiniz.

Ardından videonun URL yani link adresini kopyalamanız gerekecektir. Bu işlemi de paylaşmak istediğiniz videonun alt kısmında 3 nokta işareti var ona tıklayarak veya IOS cihazlarda Alt kısımda yine paylaş düğmesi var ona tıklayarak Bağlantıyı kopyala yazısına tıklıyoruz. Bağlantıyı kopyaladıktan sonra isterseniz youtube’da paylaşacağınız videonun görselini Screen Scheet yani anlık görüntüsünü alabilir, isterseniz galeriden farklı bir Ekran resmi alabilirsiniz.Artık işin Youtube ile olan kısmını hallettik şimdi Instagram uygulamasına giriş yapıyoruz

Instagram’a giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede hikayem kısmına tıklayıp hikaye ekle düğmesine basıyoruz. Sizleri Hikaye ekle menüsü karşılayacaktır, o menüden Hikaye eklemek için adımlar başlıyor. İlk öncelikle hikaye eklemeniz için bir resim’e ihtiyacınız var biraz önce tarif ettiğimiz ekran görüntüsü alma işleminde aldığınız ekran görüntüsünü seçip Sağ üst köşedeki yine 3 nokta işaretine tıklayıp açıyoruz orada sizi 2 menü karşılayacaktır.

  • Çiz
  • Kaydet

Biz burada Çiz butonuna tıklıyoruz. Çiz nedir ne işimize yarar? Hikayedeki çiz ekran resminde veya kullanacağınız resimde istenmeyen yazılar görseller vb gibi metaryalleri temizlemenize yardımcı olur. Resmimimizi çiz dedik yani düzenledik, ardından Aa diye bir icon göreceksiniz sağ üst köşede 2. sırada o butona tıklıyoruz.

Bu bölümde sizleri sırası ile şu bölümler karşılayacaktır.

  • Konum : Hikayenize konum ekleyebilirsiniz.
  • Bahset : Bir kullanıcı adından bahsedebilirsiniz
  • Müzik : Bir müzik seçip ekleyebilirsiniz.
  • Smileyler : Emoji ekleyebilirsiniz.
  • Anket : Anket oluşturabilirsiniz.
  • Test
  • Bağlantılar : Link URL Bağlantı paylaşabilirsiniz.
BENZER KONULAR  Instagram'da askıya alınan hesap nasıl açılır

gibi bir çok hikayenize özellik katıcak durumlar düşünülmüş bizi ilgilendiren kısım burada Bağlantılar bölümü Alt sağ köşedeki bağlantılar bölümüne tıklayıp konunun en başında youtube’den kopyaladığımız link’i çıkan bu bölüme yapıştırıyoruz. Bu bölümün hemen bir altında Çıkartma metni bölümü çıkacaktır. Bu kısım da hikayenizin açıklaması bölümüdür buraya hikayenizde Lin yani URL’nin nasıl gözükmesi gerektiğini açıklayan bir açıklama yazabilirsiniz. Örneğin Yeni Videom yayında gibi. da isteğe bağlı doldurup sağ üst köşede bitti tuşuna basınız. Ve Altta Paylaş butonunu göreceksiniz ona tıkladıktan sonra paylaşma işleminiz gerçekleşiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu onwin giriş