Instagram’da askıya alınan hesap nasıl açılır

Instagram’da bir hesap neden askıya alınır?

Instagram sık sık kullanıcılarının güvenliğini sağlamak adına kontroller düzenlemektedir, bu düzenlemelerin asıl amacı kullanıcılarının güvenliğini ve Instagram platformunun daha temiz bir zümreye dönüşmesini sağlamak içindir. Şimdi sizlere Instagram’da en çok karşılaşılan Hesap askıya alınma sebeplerinden bahsedeceğiz.

a) Topluluk kurallarını ihlal eden paylaşımlar : Instagram bu şıkta kullanıcıların nefret dilini, yani nefret söylemlerini azaltmaları için veya şiddet içerikli mesaj post, etiket reels gibi postları azaltmak gibi durumlarda caydırıcı olabilmek adına en çok bu konuda hesap askıya alabiliyor.

b) Spam gönderiler : En sık askıya alınma sebeplerinden bir diğeri ise Spam yani istenmeyen alakasız içerikler ve gönderiler, bir profili veya bir sayfayı yorum bölümünden veya DM özel mesaj yolu ile mesaj yağmuruna tutmak hesabınızın askıya alınmasına neden olacaktır.

c) Sahtecilik/Sahte yanıltmalar : Sahte haber, mesaj, resim, daha doğrusu takipçilerinizi veya Instgram kullanıcılarını yanıltmaya yönelik durumlarda hesabınız askıya alınabilir. Veya bir ürünün bir markanın adına sahte paylaşımlar yapmak düzenlemekte sizi Instagram’ın Spam sorununa sürükleyebilir ve hesabınız kapatılabilir.

Bu sayfamızda sizlere askıya alınan Instagram hesapları nasıl açılır ve kullanılır hale gelir sizlere onu anlatacağız. Sizler de merak ettiğiniz soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdaki yorum bölümünden gönderebilirsiniz. Eğer instagram hesabınız askıya alınırsa karşınıza aşağıdaki görsel gibi Hesabınızı Askıya aldık uyarısı ile karşılaşabilirsiniz.

peki bu hata ne anlama geliyor ? Görselde de görüldüğü gibi uyarı iconunun yanında bir yazı var ”Hesabın, Topluluk kurallarımıza uymuyor” bu hata oldukça önemli bir çok instagram hesabının askıya alınma sebebi neredeyse Hesabın topluluk kurallarımıza uymuyor hatasıdır.

Instagram’da topluluk kuralları nelerdir?

Instagram topluluk kuralları aslında herkesin ulaşabileceği bir sayfa üzerinden yayınlanmaktadır. Instagram bu sayfa sayesinde kurallarını kullanıcıları ile bire bir paylaşmıştır. Kurallar sayfasına https://help.instagram.com/ adresine giriş yaparak sol menüdeki Koşullar ve ilkeler düğmesine tıkladıktan sonra https://help.instagram.com/477434105621119/?helpref=hc_fnav bu link aracılığı ile topluluk kurallarını görüntüleyebilirsiniz. Bu topluluk kurallarında neler yer alıyor gelin birlikte inceleyelim

BENZER KONULAR  Instagram DM Nedir?

Nefret söylemlerinden uzak durun : Topluluk kuralların en başında nefret söylemleri yer almaktadır. Paylaştığınız yazı veya resimde saldırgan tavır ile bir paylaşım yaparsanız hesabınız risk altına girebilir. Çünkü instagram akıllı algoritmalar sayesinde bunu çok çabuk tespit edebilir.

Aşağılama ve küçük düşürme : Yine en büyük hesap kapatılması etkenlerinden birisi olan paylaşımlarda aşağılama küfür, hakaret, alaycı tavır resim video paylaşımları da yine yukarıda bahsettiğimiz Instagram yapay zeka botu sayesinde tespit edilip hesabınız kapatılabiliyor.

Tehdit/Tehdit etme : Bir kişi/kurum/topluluk gibi kişi veya kişileri doğrudan hedef alan tehdit içerikli tüm mesajlarda hesabınızın kapanmasına neden olabilir

Çıplak resim : Instagram resimler üzerinde de dikkat sağlamaktadır. Paylaşılan resim veya videolar çıplak resim ve video ise bunlarda tespit edilip hesabınız hemen kapatılabilir.

bu ve bunun gibi bir çok topluluk kuralları vardır. En belirgin ve sık karşılaşılan kurallarda bahsettik siz daha detaylı bilgi almak için yukarıda bulunan Topluluk kuralları linkine göz atabilirsiniz.

Durduk yerde Instagram hesabım askıya alındı

Yukarıda ki yazıda da bahsettik Instagram tüm site içerisindeki alanları yapay zeka botlar ve yazılımlar sayesinde kontrol etmektedir. Bu yüzden durduk yerde de hesabınız askıya alınabilir Topluluk kurallarını ihlal etmemiş olabilirsiniz burada yapmanız gerek şey çok basit

İlk önce bir gmail hesabı oluşturarak Instagram yöneticileri ile mesaj yolu ile iletişime geçin. Gmail ve Outlook hesabınıza giriş yaparak Mesaj oluştur kısmına tıkladıktan sonra Instagramda aldığınız hatanın günü de çok önemli Hesabınızı hangi tarihte askıya aldıklarını belirttikleri için mail atarken oradaki tarihi yazacağız mail’e.

Burası Çok Önemli!

Bu size anlatmış olduğumuz aşama en son ki aşama Instagram hesabınız askıya alındı askıya alındığında size bildirildi ve o sayfada en aşağıda bir buton görüceksiniz ” Bu karara katılmadığını belirt ” bir sonuç çıkmadı diyelim bu size anlattığımız işlem bu işlemden sonraki yapabilecekleriniz.

BENZER KONULAR  Ysense Giriş Yapamıyorum

Instagram’a mail atın

Karara katılmadığını belirttikten sonra halen sonuç çıkmadıysa bir sonraki aşama Instagram yetkilileri ile mail yöntemi ile mesajlaşmak olacaktır. Peki Instagram’a nasıl ve ne diye mail atacağım?

  • Size kısıtlanan tarih kısmını zaten instagram belirtmişti mesajımızın başına bize verilen tarih kısmını mesaj’a ekliyoruz.
  • Ve akabinde ingilizce bir metin hazırlamanız gerekmektedir. Metin de şu şekilde olacaktır. Merhabalar, xx Tarihinde askıya alınan hesabımın topluluk kurallarını ihlal etmediğini taahhüt ederim. Yeniden incelenmesini önemle arz ederim.

ID : Id bilginiz

Country : Ülke

Username : Nickiniz

Askıya alınma tarihi : XX

diye not düşerek support@instagram.com adresine mail’i gönderin. Tüm bu yazının ingilizce olması gerekli. Bunu da google translate yardımı ile yapabilirsiniz.

Sizlerin mail’inize yanıt gelmesi yaklaşık (7) gün sürecektir. Askıya alınan Instagram hesabı ancak bu şekilde kurtarılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu onwin giriş