Whatsapp Profil Resmi

Whatsapp Profil Resmi nedir?

Whatsapp Profil Resmi kullanıcıların Whatsapp uygulamasında görüntülenen bir yoldur.  Whatsapp profil resmi kullanıcının kendinisini tanıtması, veya nelere ilgisinin olduğunu anlamak için kendisini ifade eden bir yöntemdir. Bu yazımızda sizlere Whatsapp Profil resmi ile ilgili tüm detayları aktaracağız sizler de yazının devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Whatsapp Profil Resmi nasıl eklenir?

Whatsapp bildiğiniz üzere hem mobil cihazlardan yani uygulama üzerinden hem de web üzerinden kullanılan bir anlık mesajlaşma uygulaması olduğu için Whatsapp profil resmi nasıl eklenir her iki yöntemide sizlere adım adım anlatacağız. Sizler de bu yöntemleri takip ederek kolaylıkla Whatsapp hesabınıza profilinize Resim ekleyebilirsiniz.

Whatsapp Web üzerinden Profil Resmi Ekleme

 • Öncelikle Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın.
 • Ardından Whatsapp web sayfasına gidin
 • Telefonunuzdan Whatsapp Ayarlar bölümüne gidin
 • Cihaz bağla düğmesine tıklayın
 • QR kodu okutarak Web sayfasındaki QR Kodu ile eşleştirin

Ardından Whatsapp’ı web üzerinden açmış oldunuz. Şimdi sizlere burdan nasıl profil fotoğrafı ekleyeceksiniz onu anlatacağız. Whatsapp Web ile açtığınız Whatsapp uygulamasının en sol kısmında Profil Resmi bulunmakta ona tıklayın

Ardından Profil Fotoğrafı ekle yazısını görüntüleyeceksiniz o yazıya tıkladıktan sonra bilgisayarınızda kayıtlı olan hangi fotoğrafı istiyorsanız onu Whatsapp Profil resmi olarak kullanabilirsiniz.

Bu şekilde Instagram Web uygulamasını kullanarak Whatsapp Profil resmi ekleyebilirsiniz. Whatsapp Profil Resmi Hem Bilgisayardan hem de Mobil cihazlardan Otomatik olarak ölçeklendirilir siz fotoğrafınızı ölçeklendirmek veya kırpmak için herhangi birşey yapmanıza gerek yok.

Whatsapp Telefon Uygulamasından Profil Ekleme

Whatsapp telefondan Profil resmi nasıl ekleyebilirsiniz bunları sizlere adım adım anlatacağız. Sizler de bu adımları takip ederek Profil fotoğrafı ekleyebilirsiniz.

 • Whatsapp’ı telefonunuzdan açın.
 • Sağ alt kısımdaki Ayarlar iconuna tıklayın.
 • En üst kısımda yine bir Profil İconu görüntüleyeceksiniz ona tıklayın.
 • Profili Düzenle bölümü sizi karşılayacaktır.
 • O bölümden sol üst tarafta fotoğraf ekle yazısını görüntüleyeceksiniz
 • Fotoğraf ekle yazısına tıklayın
BENZER KONULAR  Instagram indir

Fotoğraf çek/Fotoğraf seç bölümlerini görüntüleyeceksiniz. Siz burdan Fotoğraf seç yazısına tıklayın telefonunuzda kayıtlı olan fotoğrafı seçerek kullanabilirsiniz. İsterseniz Whatsapp Profil Resminizi gizleyebilirsiniz Whatsapp Profil Resminizi gizlemek için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Whatsapp Profil Resmi Nasıl Gizlenir?

Bu bölüme kadar Whatsapp Profil resmi eklemeyi anlattık, şimdi Whatsapp Profil resminizi herkesin görmemesi için nasıl gizleyebilirsiniz onu anlatacağız.  Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Telefondan Whatsapp uygulamasını açın.
 2. Ayarlar bölümüne girin
 3. Gizlilik yazısına tıklayın
 4. Gizlilik bölümünde ikinci sırada bulunan Profil Fotoğrafı yazısına tıklayın
 5. Burdan Profil Fotoğrafı bölümünü görüntüleyeceksiniz
 6. Bu bölümde 4 seçenek bulunmaktadır.

Herkesi seçtiğinizde : Profil Fotoğrafınız herkes tarafından görüntülenir.

Kişilerim : Bu bölümde sadece telefonunuzda kayıtlı olan kişiler profil fotoğrafınızı görüntüleyebilir

Şunlar hariç kişilerim : Bu bölümde kendiniz manuel olarak Whatsapp profilinizi kimlerin görüntüleyeceğini seçebilirsiniz. Yani istediğiniz kişiler haricinde kimse Profil fotoğrafınızı göremez.

Hiç kimse : Bu bölümü seçtiğinizde Profil Fotoğrafınız hiç kimse tarafından gözükmez, sadece profil resminiz de gri bir profil iconu görüntülenir.

Whatsapp Profil Resmi ekleyemiyorum

WhatsApp profil resmi ekleyememenizin birkaç nedeni olabilir.

 • En yaygın neden, telefonunuzda yeterli depolama alanınızın olmamasıdır. WhatsApp profil resminizin boyutu 256 KB’a kadar olabilir. Bu nedenle, telefonunuzda en az 256 KB boş alan olduğundan emin olun.
 • Bir diğer olası neden, uygulamanın güncel olmamasıdır. WhatsApp’ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olun.
 • Son olarak, cihazınızdaki bir hata da profil resmi eklemenizi engelleyebilir. Bu durumda, cihazınızı yeniden başlatmayı veya WhatsApp’ı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu onwin giriş