Telefondan Instagram Reklam verme

Herkese Merhabalar, Sevgili Girisinstagram.org müdavimleri bugün bu yazımızda sizlere Telefondan Instagram reklamları nasıl verilir bu konu hakkında sizlere inanılmaz ve hiçbir yerde bulamayacağınız püf noktalar ve ayarlardan bahsedeceğiz.

Instagram’da reklam verirken bilmeniz gereken, herşeyi uygulama içi reklamları için bu yazımızda sizlere paylaşımlarda bulunacağız. Instagram’da reklam verirken yaşayacağınız olası problemlerin çözümüne yazımızın en sonunda değineceğiz. Instagram’da reklam vermek için hangi modelleri kullanabiliriz, Instagram için’de neden reklam veriyoruz reklam verirken ne kadar bütçe ayırmamız gerekiyor ödeme yöntemimizi nerde girmemiz gerekiyor ve hedef kitlemizi nasıl seçeceğiz hangi gönderileri öne çıkartacağız hangi reklamamız hangi amaçlar için kullanacağız ve nasıl başarılı oluruz bu yazıda bundan bahsedeceğiz.

Telefondan Instagram’da Reklam nasıl verilir?

Instagram’da reklam vermek için öncelikle bilmemiz gereken temel bir bilgi var Instagram içerisinde reklam verebilmek için paylaşımlarınızın altında ‘’Gönderiyi öne çıkar’’ butonunun aktif olması gerekmektedir. Bu yüzden reklamlarınızın aktif olabilmesi için Hesabınızın İşletme hesabı olması gerekmektedir. Kişisel Profillerde Instagram’da reklam veremezsiniz.

Reklam verebilmek için profilimizin sağ üst köşesinde hamburger menüye tıklıyoruz, ordaki 3 çizgiden ayarla bölümüne geçip hesap kısmına tıklıyoruz. Ardından Hesap bölümü kısmının en altında bulunan Hesap Türünü Değiştir alanından profesyonel hesaba geçiş sağlıyoruz.

Eğer hesabınız kişisel hesap ise reklam vermeye başlamadan önce kesinlikle hesabınızı Profesyonel hesaba geçiş yapmanız gerekmektedir. Yani bir işletme hesabına çevirmeniz gerekir. Şu an da ki aşamada Instagram’da reklam verebilmeniz için gönderiyi öne çıkarabilmeniz için tek paylaşımlı bir Fotoğraf gönderi veya çoklu kaydırmalı bir fotoğraf post’u veya bir video olması gerekiyor.

Gönderiyi öne çıkar butonuna tıkladığınız da aslında reklam verebilmek için instagram bize seçenekleri gösteriyor. Instagram’ın uygulamasının içerisinde verebileceğimiz 3 farklı reklam amacı var. Bunlardan ilk’i Daha Fazla Profil Ziyareti, bir diğeri Daha fazla Internet sitesi ziyaret et ve sonuncusu Daha fazla mesaj. Internet yani sitenize ziyaretçi gönderebilirsiniz. Instagram profilinize ziyaretçi gönderebilirsiniz veya Instagram hesabınıza daha fazla mesaj yani DM alabilirsiniz.

Instagram Reklam verme Daha Fazla Profil Ziyareti Reklam Modeli

Yukarıda Reklam seçenekleri arasında ilk başta size bahsettiğimiz Daha fazla profil ziyareti reklam seçeneği aslında sadece Instagram’a reklam verirken Mobil Cihazlardan yani Cep telefonlarından verebileceğinizi eğer ki Instagram’da Profil ziyareti Reklamı vermek istiyorsanız Bunu Business Menegar hesabınızdan yapamıyorsunuz.

Yani bir Facebook reklam hesabı ile şu an yapamazsınız. Bunu yapabileceğiniz tek yer bir Instagram reklam hesabı Instagram reklam hesabınız oluştuktan sonra bu şekilde bu reklam seçeneğinizi seçtikten sonra devam edebilirsiniz.

Profil ziyareti reklam seçeneğini seçtiğiniz zaman reklamınıza tıklayan insanların doğrudan Instagram profilinize yönlenirler. Bu sizleri takip etmeleri için en çok tercih edilen en kral en iyi reklam modelidir. Bu modeli kullanıp reklam verdiğiniz de Instagram hesabınız eğer güzelse doğru hedef kitle seçtiğinizde Instagram hesabınıza verdiğiniz reklam bütçesi doğrultusunda takipçiler gelmeye başlayacaktır.

Ve bu takipçiler sizlerden ürün ve hizmetlerinizle ilgili bilgi almak isteyip ürün ve hizmetlerinizden siparişler verebileceklerdir. Instagram’ın uygulama içerisinde en popüler reklam modeli budur.

Instagram Reklam Daha fazla Internet sitesi ziyareti Reklam Modeli

Bir diğer seçenek olan daha fazla Internet sitesi ziyareti reklamı bu seçeneği burda kullanmanızı Mobil cihazlardan kullanmanızı sizlere tavsiye etmiyoruz. Eğer bir internet siteniz varsa internet sitenize reklam yapmak istiyorsunuz o zaman Masaüstü cihazlardan Instagram hesabınıza bağlanıp Busines Menager’a girip Facebook reklam hesabı aracılığı ile internet sitenize ziyaretçi gönderebilirsiniz. Uygulamanın içerisinde bu reklam modelinin kullanmanızı sizlere şiddetle tavsiye etmiyoruz. Çünkü maliyetler biraz artabilir.

BENZER KONULAR  Instagram'da takipçi artırma yöntemleri

Instagram Reklam Daha fazla mesaj Reklam Modeli

Bu seçeneği seçtiğinizde Instagram hesabınıza daha fazla mesaj yani DM gönderilmesi için bir reklam yapabilirsiniz. Reklamınızı gören insanlar dokunduğunda doğrudan size mesaj gönderebilirler. Ve bu sayede doğrudan bir iletişim veya sohbet başlatmış olursunuz.

Instagram’da Telefondan Reklam için En İyi Reklam Seçeneği hangisidir?

Şimdi reklam modellerinin her birisinin üzerinden geçerek ne işe yaradıklarını ve çalışma biçimlerini anlattık. Bizim burada Instagram uygulama içi reklam için sizlere en çok tavsiye edeceğimiz Daha Fazla Profil Ziyareti bunu kullandığınız zaman  hem takipçi elde edebilirsiniz, hem de hesabınıza doğrudan güzel bir şekilde potansiyel müşteriler gelir. Arzu ederlerse beğenirlerse işletmenizi ziyaret edebilir ve alış-veriş yapabilirler.

Daha fazla Profil ziyaretini seçtiğiniz zaman Instagram algoritması reklamınızı hali hazırda bu modele tıkla ilgilendiğiniz seçtiğiniz hedef kitle diye gösterecektir. Peki bu ne demek?

Eğer ki siz Instagram’da Profil ziyareti reklamlarını gördüğünüz zaman Instagram sayfasını ziyaret et butonunu tıklayıp profilleri geziyorsanız bu tarz reklamları daha fazla gördüğünüze dikkat etmişsinizdir. Veya işletmelere mesaj atıyorsanız size mesaj gönderme reklamları da daha sık gelir.

Algoritma burada yapabileceğiniz eylemlere göre sizi belirli kümelere göre gruplandırıp çok iyi tanıdığı için Instagram sizin hedeflerinize doğrudan ulaşmak için size yardımcı olabilecek şekilde doğrudan reklam amacınızı gerçekleştiren potansiyel müşterileri karşınıza çıkartacaktır.

Eğer ki profil ziyaretini seçerseniz hem profilinizi ziyaret edicekler hem size mesaj atabilecek hem de sizi takip edebilecek potansiyel müşterilere gidebilirsiniz.

Reklam hedeflerimizi bitirdik şimdi bir sonraki adım ile devam edelim. Reklam hedeflerimizden sonra nelerle devam edeceğiz, Tabii ki de Hedef Kitle ayarları ile Şimdi Reklam vermeye başladığımız da gönderiyi öne çıkart dedik Reklam modellerinden Daha Fazla Profil ziyaretini seçtiğimiz de karşımıza Hedef Kitle Tanımlama ekranı geliyor. Ve Bu ekranda Otomatik ve Kendin Oluştur şeklinde iki farklı seçenek görüntülüyoruz.

Aslında Instagram’ olsun facebook olsun Google olsun bu tarz algoritmalar üzerinde reklam verirken otomatik modeller takipçileriniz orijinal ise doğrudan direkt sizinle iletişime geçen potansiyel müşteriler ise işe yarayabilmekle birlikte takipçilerinizin yarısı tanıdıklarınız akrabalarınız oluşturuyorsa otomatik seçeneğine bıraktığınızda sizi akrabalarınıza benzer kişiler getirecektir.

Böyle bir durumda hem daha iyi maliyet yakalayabilmemiz için daha uygun verimlilik yakalayabilmek için hem de doğrudan potansiyel hedef kitlelerinize ulaşmak için size daha uygun fiyatlı reklam vermeniz için Kendin Oluştur seçeneğini tavsiye ediyorum.

Bu seçeneğe tıkladığınız an da artık size bir kontrol seçeneği geliyor. Hedef kitle oluşturma özelliğine sahip oluyorsunuz ancak, Diğer seçenek yani Otomatik’i seçtiğiniz zaman Direkt sistem sizi bütçe bölümüne yönlendiriyor burada herhangi bir seçim yapmanız izin vermiyor adından da belli olduğu üzere Otomatik olduğu için bu seçenekten yararlanamıyorsunuz.

Yaptığınız paylaşımları içeriği hashtag’i Instagram’ın içerisindeki topluluk ve takipçileriniz bunun gibi verilere yapay zeka analiz ederek sizin için optimum hedef kitleye optimize etmeye çalışıyor. Tabi kendi içinde en iyi hedef kitleyi satmaya çalışıyor bu şekilde bu reklam da bazı yerlerde çalışmakla birlikte biz size kendiniz Reklam oluştur seçeneğini kullanmanızı tavsiye ediyoruz!

BENZER KONULAR  Instagram video indirme

Kendin oluştur reklam seçeneğini tıkladıktan sonra artık burada hizmetlerinize ürünlerinize satın alabilecek insanlara ulaşmanız gereken yerdesiniz. Diyelim ki sadece Kars ilin’de hizmet vereceksiniz, sattığınız ürün sadece dijital pazarlama Google reklamları veya gelinlik satıyorsunız bu tarz durumlarda doğrudan hizmet verebildiğiniz lokasyonlarda konumlar seçmeniz çok önemli.

Instagram Reklam Konum ayarları

Reklam verirken Konumlar kısmında ayarlar girdikten sonra karşınıza gelen ayarlar sayfasında bulunduğunuz şehiri seçin yani yukarıda ki örnekte bahsetmiştik Eğer Kars’ta gelinlik satıyorsanız sadece kars bölgesini seçebilirsiniz. Hizmetlerinizi Kars’da verdiğiniz için farklı bir il yazmanız sizin için hem maliyetli hem de doğru bir reklam seçeneği olmayacaktır.

Ama eğer tüm Türkiye iline reklam veriyorsanız Konum ayarları kısmından Tüm Türkiye seçeneğini de ekleyebilirsiniz. Instagram burada size seçtiğiniz bölgede ki kullanıcıları ile alakalı verilere sunacaktır. İşte Kars ilinde Instagram kullanıcı sayısı örnek vermek gerekirse 900 bin ile 1 milyon kullanıcısı olduğunu belirtecektir.

Yani kısacası buradaki veriler seçtiğiniz o ilin Instagram hedef kitlesini belirliyor. Hedef kitleyi seçtikten sonra İlgi alanları bölümü karşınıza çıkacaktır. Bu bölüm bizim hizmetlerimizle bizim ürünümüzle daha çok ilgilenebilecek insanların karşısına çıkma vakti. Bura da yine örnek vermek gerekirse diyelim ki gelinlik satıyoruz bir Gelinlik modeli ile ilgili Post’u öne çıkartıcaz İlgi alanları kısmına Gelinlik Modelleri yazdığımız zaman bununla ilgili bir ilgi alanı olduğunu sizler de görüntüleyeceksiniz.

Karstaki 900 bin ile 1 milyon kişi arasında 100 bin’i Gelinlik modelleri ile ilgilendiğini göreceksiniz. Bunların çeşitlendirilmesini zaten bu kısımdan ayarlayabilirsiniz. Bu işlem şuna yarıyor Kars ilin’de reklamınızı 1 milyon kişiye göstermek değil de sadece Kars ilinde gelinlik modelleri ile ilgilenen 100 bin kişiye direkt ve doğrudan reklamlarınızı gösteriyor.

Ve bunu yaptığınız da Optimim bütçeyle çok güzel bir reklam modeli oluşturmuş oluyorsunuz. Ve doğal olarak ta sizin için uyumlu müşterilere de ulaşabiliyorsunuz. Daha sonra ilgi alanlarını da seçtikten sonra bitti butonuna tıklayarak Son olarak Yaş ve Cinsiyet Filtrelerini ayarlamanız gerekiyor.

Instagram Reklam Yaş ve Cinsiyet Filtreleri

Yaş ortalamanızı yine kars ilindeki Gelinlik modeline göre seçmeniz gerekecekse 18 ila 50 yaş arasında tutmanız hem reklamanızın bütçesine hem de uyumlu yaş grubuna hitap etmiş olursunuz. Bunun diğer bir sebebi ise de bazı yaş grupları örnek 60 yaş üzeri insanlar Internet üzerinden alışveriş yapmadığını düşünürsek reklamlarınızı 60 yaş ve üzerine görüntülenmesi için sizin de reklamınızın da olumlu olacağını düşünmek gayet mantıklı.

Cinsiyet kısmı da hemen filtreleme bölümün altında reklamlarınızın Erkek Kadın gibi iki seçenekte görüntülenmesine seçenek sunar. Buradan Sadece erkeklerin görmesini istiyorsanız Erkek butonunu işaretleyebilir yok yalnızca Kadınlar görsün diyorsanız Erkek Butonunu komple devre dışı bırakarak sadece kadınlar’a gösterebilir, veya Hem Kadın Hem Erkek’lere reklamanızı sunmak istiyorsanız bu seçeneklere dokunmadan Sağ üst kısımda bulunan Bitti tuşuna basabilirsiniz. Ve bu şekilde hedef kitlemizi kaydedip Hedef kitlenize bir isim vermeniz gerekmektedir. Bu reklamı eğer çok kullanacaksanız verdiğiniz lokasyonu bilgi alanlarını Reklam hedef kitle ismi olarak kaydedebilirsiniz.

BENZER KONULAR  Telefon Sim Kartı Okumuyor

Artık hedef kitlesini seçtik, reklam vereceğimiz tüm kriterleri ayarladık bir sonraki adım bütçemizi seçip reklam vermeye başlayabiliriz. Bu işlemlerin sonunda Bitti tuşuna tıklayarak Bütçe ve Süre kısmı sizi karşılayacaktır.

Buda Instagram üzerinde reklam verenlerin çok merak ettiği bir durumdur. Instagram’da  Minimum ne kadarlık reklam verebilirim diye sorup ve araştırıyorlar. Karşınıza çıkan ekranda yukarıdaki ayarlarınız sonucunda size bir maliyet çıkartacaktır. Bu maliyet minimum 2 günlüktür siz bunu isterseniz çoğaltabilirsiniz ve minimum bütçeyi sunacaktır.

Yukarıdaki Gelinlik örneğinden yola çıkarsak size şöyle bir bütçe çıkartabilir. 2 günde 44 TL karşılığında reklamlarınızı 10bin kişiye göstereceğini ve reklamlarınız seçtiğiniz hedef kitle ve cinsiyet ve yaş ortalamasına gösterilecektir. Ve onun bir altında Süre kısmı var oda minimum 2 gündür süreyi ne kadar uzatırsanız bütçeniz de o kadar artacaktır.

Instagram’da Telefondan en düşük reklam verme ücreti ne kadar?

Instagram güncellemelerinden sonra minimum Instagram’da reklam verme ücreti 18 TL’dir. Bunun altında bir işlem yapamazsınız. Bu işlem tamamen dolar kuru ile ilintilidir.  Çünkü Instagram ve Facebook gibi platformlarda ilk reklamlarını halka arz ettiğinde günlük 1 TL ve 2 TL’den reklam verilebiliyordu. Fakat artık bu reklamlar imkansız. Instagram’da günlük reklam verme limiti 18TL olarak değişmiştir.

Siz reklam verirken minimum tutarın 1 veya 2 veya 3-4 TL üzerinde reklam vermenizde fayda var. Ve reklamlarınızın daha başarılı olabilmesi için bunları 2 gün gibi kısa tutmak yerine reklam sürelerinizi 4,5,6 günlük periotlara yaymanızda fayda var.

Bu kısımları da ayarladıktan sonra İleri butonuna tıklayarak Reklamınızı gözden geçirin bölümüne ulaşacaksanız.

Instagram Reklamını gözden geçir bölümü

Bu bölümde yukarıda yaptığınız tüm işlemler algoritma tarafından kaydedilip artık reklama sunmanıza son adım olarak beklemektedir. Yaptığınız tüm ayarları görüntüleyebilir bu kısımda dilerseniz değişiklikleri yine yapabilirsiniz. Kısacası Reklamınızın özet halidir ve en alt kısımda ise Gönderiyi Öne Çıkar butonu var tüm ayarlarınızı kontrol ettikten sonra Gönderiyi öne çıkart tuşuna basarak Reklamınızı yayınlayabilirsiniz.

Instagram Reklamlarına Ödeme Yöntemi ekleme

Yukarıdaki bilgileri oluştururken Reklamı gözden geçir kısmında Ödeme bölümü var. Bu bölümden ödeme yöntemi ekleyebilirsiniz. Ödeme bölümüne tıklayarak karşınıza çıkan bölümde kart bilgilerinizi doğrulayarak artık ödeme yapmak için bu bilgileri sunduğunuzda gönderinizi her öne çıkartmak istediğinizde belirttiğiniz kart bilgilerinizden Instagram kesinti yaparak yani ödeme alarak Gönderilerinizi öne çıkartacaktır.

Instagram reklamlarınız nasıl başarılı olur?

Öncelikle tek bir resim veya post gönderisini öne çıkartmak yerine kaydırmalı bir içeriği öne çıkarttığınız zaman kullanıcıların karşısına hemen hemen 10 farklı içerikle çıkabilme ihtimali doğuyor. Buda kullanıcıların sizin sayfanızı beğenmesine sebep olur. Doğrudan tek görsel birinin beğenme ihtimali ½ iken yanına 9 tane daha görsel eklediğini zaman beğenilme ihtimalini artırıyorsunuz.

Algoritma burada beğenilen görselleri öne çıkartıyor buda daha uygun fiyatta daha kaliteli hedef kitlelelerine ulaşmanıza yardımcı olur. Bu sebeple kaydırmalı postları öne çıkartmanızı tavsiye ediyoruz. Kaydırmalı postlarınızı hazırlarken ürün ve hizmetlerinizi en iyi şekilde tanıtıp öne çıkartmanızda fayda var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu onwin giriş