Instagram hesap silme

Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız bunu nasıl yapabileceğinizi sizlere adım adım anlatacağız. Bu sayede hızlı ve zaman kaybı olmadan instagram hesabınızı silmiş olacaksınız.

Öncelikle Instagram hesap kapatma linki olan https://www.instagram.com/accounts/login/?next=%2Faccounts%2Fremove%2Frequest%2Fpermanent%2F bu adrese tıklıyoruz. Ardından açılan sayfaya Instagram giriş yaparken oluşturduğumuz bilgileri giriyoruz.

Giriş yaptıktan sonra Instagram hesabınızı neden silmek istediğiniz ile ilgili bir sayfa ile karşılaşacaksınız.  Bunlar arasında şu nedenler yer almaktadır.

  • İkinci bir hesap açtım
  • Takip edecek kişi bulamıyorum
  • Kullanmaya başlamakta zorlandım
  • Gizlilik ile ilgili endişeler
  • Bir şeyi kaldırmak istiyorum
  • Çok fazla reklam var
  • Çok zamanımı alıyor
  • Başka birşey

gibi seçenekler sizleri karşılayacaktır. Bunlardan hangisi sizin için uygun ise onu işaretleyebilir, bunların dışında ise hesabınızı silmek Başka bir şey seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Bizim önerimiz daha hızlı işlem yapmak istiyorsanız Başka birşey seçeneğini tıklayarak Sizden son kez kullandığınız hesabın şifresini talep edecektir. Şifreyi girdikten sonra hesabınız silinmiş olacaktır.

Artık instagram hesabınızı silmiş bulunuyorsunuz, bu işlem sonrasında sizi kimse takip edemez, profilinizi görüntüleyemez, arama bölümünden hesabınızı arattığında hesabınıza erişemez.

Instagram hesap silme işlemi geri alınır mı?

Yukarıda son adımda hesabınızı silerken hesap silme kısmında Instagram bize bir tarih belirlemişti örneğin bugün silme işlemini gerçekleştirdiniz, bu işlem 1 ay süre ile geçerli eğer 1 aylık süre içerisinde silinen hesabınız ile tekrardan Instagram’a giriş yaparsanız sistem otomatik olarak hesabınızı silme işlemini iptal edip tekrardan hesabınızı aktif edecektir.

Instagram hesabım silindiğinde veriler kaybolur mu?

Instagram hesabını sildiğinizde Profil resminiz, Fotoğraflarınız, Yaptığınız tüm yorumlar, Fotoğraflarınıza gelen beğeniler, Takip ettiğiniz veya Sizi takip eden kişiler Mesajlarınız, Videolarınız, ve hikayeleriniz durumlarınız kısacası tüm herşey silinir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu onwin giriş