Instagram Görüldü kapatma (Yeni 2024)

Instagram’da DM yani özel mesaj attığınız da veya bir kişi size mesaj attığın da mesaj’ı gördüğünüz an da DM yani mesajlaşma penceresinde ileti yani mesaj o kişiye veya size ulaştığın da Görüldü diye bir ibare çıkar. Bu ibar’e size gelen veya sizin attığınız mesajın gördüğünüzü veya o kişinin mesajınızı gördüğü anlamına gelir. Bugün bu görüldü mesajını nasıl kapatırsınız, karşınızda ki sizin onun mesajınızı gördüğünü görmeyi nasıl engellersiniz onu anlatacağız.

 • Öncelikle Instagram hesabınızı açın.
 • Ardından mesajlarını görüldü yapmak istediğiniz profile gidin
 • Profilin orada Mesaj At, Takip Et, ve bir de 3 nokta yani hamburger menü çıkacaktır, 3 Nokta yani hamburger menüyü tıklayın.

Size bir bildirim gelecektir anasayfanıza, x kişisi ile sorun mu yaşıyorsunuz diye burada 3 seçenek var şimdi sırası ile bu seçenekleri anlatacağız.

 1. Tanıdığın birini engellemek veya takibi bırakmak zorunda kalmadan istenmeyen etkileşimleri kısıtla : Bu seçenek seçtiğiniz kişi ile etkileşimi kısıtlamak içindir.
 2. Gönderilerindeki yeni yorumlarını başka kişilerin görüp görmeyeceğini sen kontrol edeceksin : Yeni yorumların kimlerin görüp göremeyeceğini kısıtlama avantajı
 3. Sohbet’i mesaj isteklerine taşınacağından okuduğunu görmeyecek : Size gelen mesajlar istenmeyen mesajlar kısmına düşecektir. Siz orada istenmeyen mesaj’da direkt okusanız bile gelen mesajı yine de Görüldü tiki ibaresi gözükmeyecektir.

Bunların en alt kısmında ise Hesabı Kısıtla düğmesi var seçtiğiniz kullanıcıya tıkladıktan sonra hesabı kısıtla düğmesine bastığınız da yukarıda bulunan 3 seçeneği aktif etmiş olup aynı zaman da Instagram görüldü ibaresini de kapatacaksınız.

Instagram Görüldü Kapatmanın Avantajları ve Dezavantajları

 • Avantajlar 

 1. Istenmeyen mesajlardan hızlıca korunabilirsiniz.
 2. Hesap gizliliğiniz yüksekliğini korur.
 • Dezavantajlar

 1. Size DM yani Özel mesaj atanlar mesajını okumadığınızı anlamayacak
 2. Mesajlaşmalarınız kısır ve verimsiz olabilir.

Instagram görüldü kapatma tamamen tercih meselesidir. Ve kişisel tercihinize bağlıdır.

BENZER KONULAR  Instagram Silinen Fotoğrafları Videoları Geri Getirme

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu onwin giriş