Eski İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır ?

Eski kullanmadığınız instagram hesabınızı veya şifresini unuttuğunuz bi insagram hesabınızı nasıl kapatabiliriz bununla ilgili bir yöntem göstereceğim sizlere. Bu yöntemimizi uygularken yapmamız gereken bir kaç tane işlem var. Bu işlemleri yaparsanız eski kullanmadığınız instagram hesabınızı yüzde yetmiş beş, yüzde seksen beş ihtimalle kapatabileceksiniz.

Eski İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır ?

İlk önce hesabımızı taklit yöntemi ile kapatacağız. Bunun dışındaki yöntemler ile kapatılması biraz daha zor oluyor. Şu anda kullanmış olduğunuz bir tane instagram hesabınız varsa bu instagram hesabı üzerinden şifresini unuttuğunuz instagram hesabınızı kapatacağız. Diyelim ki kullandığımız eski instagram hesabının şifresini unuttuk ya da hesaba giriş yapamıyoruz.

Bu hesabı kapatmak için bir kaç işlem yapmamız gerekiyor. Eski hesabın profil fotoğrafı farklı ve diğer kullandığınız kişisel hesabın profil fotoğrafı farklı ise ve taklit yönemi ile bu hesabı kapatacaksak iki hesaptaki profil fotoğrafının aynı olması gerekiyor. Eğer sizin kullanmadığınız eski ya da şifresini unutuğunuz instagram hesabınızdaki profil fotoğrafı galerinizde duruyorsa o fotoğrafı kullanabilirsiniz.

Eğer fotoğraf elinizde yoksa fotoğrafı nasıl indirebiliriz hızlı bir şekilde bir site üzerinden onu da göstereceğim. Şimdi google arama bölümüne instagram profil fotoğrafı büyütme ve indirme yazdığınız zaman önünüze birçok site çıkıyor. Benim kullandığım site https://bit.ly/2yWTe9z Bu site içerisinden eski instagram profilinizdeki fotoğrafı indirip kullanabiliyorsunuz.

Vermiş olduğum instagram sitesine giriş yapıp instagram kullanıcı adı bölümüne eski veya şifresini unuttuğunuz kapatamak istediğiniz instagram hesabınızın kullanıcı adını yazmanız gerekiyor. Hesabınız ister gizli ister herkese açık olsun direkt fotoğrafınızı indirebiliyorsunuz. Bu site içerisinde instagram kullanıcı adını yazdıktan sonra indir butonuna tıkladığınız zaman profil resmini indirebiliyorsunuz.

Telefon üzerinden bu işlemi yaparken bazen bu site sıkıntı verebiliyor. Bu yüzden bilgisayar üzerinden işlemi yapmanızı öneriyorum. Fotoğrafı indirdikten sonra instagram hesabımıza geri dönüyoruz. Şu anda kullanmış olduğunuz instagram hesabınızın profil fotoğrafını indirmiş olduğunuz kapatmak istediğiniz hesabın profil fotoğrafı ile aynı yapmanız gerekiyor.

BENZER KONULAR  Instagram'da askıya alınan hesap nasıl açılır

Şifresi Unutulan İnstagram Hesabını Kapatma

Eğer eski instagram hesabınızı taklit yöntemi ile kapatmak istiyorsanız şu anki instagram hesabınızın takipçi sayısı kapatmak istediğiniz instagram hesabındaki takipçi sayısından biraz daha yüksek olması gerekiyor. Düşük olduğu zaman kapatma ihtimalimiz biraz daha düşük olacaktır. Profil fotoğrafını koyduktan sonra kapatmak istediğimiz profilin içine giriş yapıyoruz.

Giriş yapmış olduğumuz profilin sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya bir kez tıklayıp şikayet et kısmına bir defa tıklamamız gerekiyor. Tıkladıktan sonra hesabı şikayet et kısmına tıklayıp bir başkasını taklit ediyor kısmına tıklıyoruz. Bu hesap kimi taklit ediyor? diye size bir soru yöneltecek. Beni kısmını işaretledikten sonra şikayeti gönderiyorsunuz. Bu ilk olarak en basit yöntemlerimizin arasında yer alıyor. Profil fotoğrafları aynı olduğu zaman hesap yüzde yetmiş beş yüzde seksen beş ihtimalle kapanacaktır.

Zaten kapandığına dair bilgi sizin diğer instagram hesabınızın e posta adresine gelecektir. Bu bizim ilk ve en kolay işlemimiz. Şimdi form doldurarak eski instagram hesabınızı nasıl kapatabilirizsiniz onu göstereceğim. Aktif kullandığımız hesabın profiline giriş yapıp sağ üst köşesini tıklıyoruz. Ayarlar bölümüne giriyoruz ve karşımıza çıkan yardım bölümüne tıklıyoruz.

Yardım bölümünü tıkladıktan sonra yardım merkezine gitmemiz gerekiyor. Yardım merkezine yönlendirildikten sonra sayfadaki arama kısmına taklit yazdığımızda taklit bir hesabı şikayet etme seçeneği karşımıza çıkıyor. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra birisi instagramdam beni taklit ediyorsa ne yapabilirim? seçeneğine bir kez tıklıyoruz.

Buradan bu formu doldurarak şikayette bulunabilirsiniz diye bir yazı var burya tıklıyoruz ve bizi hesabı şikayet etme sayfasına yölendiriyor. Buradan seçmemiz gereken yer ise ikinci kısımda birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış bölümünü seçiyoruz. Bu bölümü seçtikten sonra bu hesap sizi mi taklit ediyor? sorusuna evet beni taklit ediyor seçeneğini tıklıyorsunuz.

BENZER KONULAR  Valorant karakterleri

Formun devamında size ait kişisel bilgilerinizi ve şikayet etmek isediğiniz hesaba ait bilgileri gireceksiniz. Bu bilgileri girdikten sonra kimlikle çekilmiş olduğunuz bir tane fotoğrafı yüklemeniz gerekiyor. Bunun sebebi instagramın hesabın size ait olup olmadığını, diğer hesabın sizi taklit edip etmediğini tespit etmek. Kimlikli fotoğrafınızı çekerken telefonun arka kamerası ile çekin çünkü ön kameradan çekildiğiniz zaman fotoğraf ters çevrilmiş oluyor ve yazılar değişmiş olabiliyor. Fotoğrafı çekerken kimliği çene alt hizasına yerleştirip kimlik numarasını kapatın.

Kişisel bilgilerinizin ve kendinizin net çıkmasına dikkat ediniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra dosyaları seç bölümünden bu dosyayı sisteme yüklemeniz gerekiyor. Bilgilerimi girmek istemiyorum diyenler olacaktır. Ama instagrama kayıt yaparken gerekli olan tüm bilgileri zaten veriyorsunuz. Burada hiçbir şekilde hesabınızın çalınması ya da kişisel bilgilerinizin çalınması, farklı işlemlerin yapılması gibi şeyler söz konusu değil.

Ek bilgiler bölümüne de merhaba instagram ekibi birisi beni taklit ediyor. Ve bu hesabın kapatılmasını istiyorum. Bunu arz ediyorum. Yazıpbu formu gönderdikten sonra yaklaşık bir iki gün içerisinde yoğunluğa göre size geri dönüş sağlayacaklardır. İnstagram hesabınıza arama bölümüne bu instagram hesabı kapatıldı diye bildirim gelecek. Bu işlemleri yaparak sizi taklit eden, eski kullanmamış olduğunuz yada şifresini unuttuğunuz instagram hesabını kapatabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu onwin giriş